Lyra 11 – Deltasport 5 0-7 “ Delta ook in donkere dagen lichtpuntje”. Vrienden , waar we overal alweer de kerstboom schuchter zien ontluiken ,ook in onze zo gezellige kantine die me steeds meer doet denken aan cafe cheers (voor de jongeren kijk you tube , dat jelui dit niet kennen zal ik door de beugel zien ) waar iedereen elkaar kent . We moesten nog afwachten of deze partij wel doorgang kon vinden aangezien het thuis programma in zijn geheel was afgecanceld . Maar gelukkig was de overmatige gift van Pluvieus voor ons geen beletsel om de wei te kunnen betreden . We hebben gelukkig geen sjoege gegeten van het weer , en dat wilde ik maar zo houden ,maar het is de wens van de gedachte als ik hier stipuleer dat we onze laatste wedstrijden van deze jaargang gewoon kunnen spelen maar goed het weer doet uiteindelijk wat hij wil. “ De wijze vergoedt kwaad met goed”. We werden deze keer gelukkig niet geteisterd door al te veel absenties en gingen dan ook met een goed gevuld elftal naar de Lier . Ook enkele trouwe volgers hadden de storm getrotseerd om acte de présence te geven en gelukkig voor hun was er een dug out aanwezig waar ze toch nog beschut de verrichtingen van hun helden konden volgen en niet richting zee werden geblazen . Zeker in deze barre omstandigheden is het mooi om te zien dat we toch weer aangemoedigd worden ,ik weet het de plaat blijft hangen maar ik vermeld het toch en het is ook nog eens zo dat “ Frustra laborat ,qui omnibus placere studet ‘ (die allen tracht te behagen doet vergeefse moeite ). “ Ook al kan een vogel vliegen ,hij moet weer landen op aarde “. We stonden na een gedegen warming up te wachten op de scheids maar wie we ook zagen arriveren de leidsman zat er niet bij . Misschien was hij dit jaar niet lief geweest en was hij meegenomen naar Spanje door de goedheiligman bedachten we ons. Dit zorgde uiteraard voor een klein probleem maar uiteindelijk werd ondergetekende “Ad hoc delegatus ‘( hiertoe aangewezen0 en mocht ik de honneurs waarnemen . Mede geholpen door mijn natuurlijk overgewicht was het geen probleem de partij in goede banen te leiden en zodoende kon er toch ,zij het met enige vertraging ,afgetrapt worden . We besloten ondanks tegenwind maar gelijk het initiatief te pakken en dit resulteerde al gelijk in enige kansen maar vooralsnog niet in goalen . Toch kon eenieder op zijn klompen aanvoelen dat dit niet lang kon uitblijven en spoedig kon het eerste streepje gezet worden . In het licht van een nieuwe discussie schrijf ik dit met enige aarzeling maar als er een schaap over de dam is volgen er vaak meer en ook hier was dit het geval. Er gingen mooie aanvallen aan vooraf en de teller stopte pas bij 5 en dit was mede door het adequate optreden van onze eigen doelwachter de ruststand . Hij hoefde niet vaak in actie te komen maar dat wat hij moest doen deed hij alert en goed . Opgewekt zochten we het kleedlokaal op en er was uiteraard weinig reden om al te veel te veranderen . “ De tijd bestaat alleen maar omdat anders alles tegelijk zou gebeuren”. Begrijpelijkerwijs was de tweede helft van onze kant wat minder gedreven en doelgericht en ik zal het deze keer tegen mijn natuur in maar wat korter houden en slechts kond doen van nog twee treffers onzerzijds en wat speldenprikken hunnerzijds maar resumerend kunnen we stellen dat we weer een dik verdiende overwinning hebben geboekt en het was eens te meer en een duidelijk voorbeeld van “Labor improbus omnia vincit ‘ (onverdroten arbeid overwint alles )en met nog een competitie en een bekerwedstrijd in het verschiet schuiven we vrolijk richting de oliebollen. “ Geduld is het vermogen je motor stationair te laten draaien wanneer je hem het liefst verschrikkelijk op zijn staart zou willen trappen”. de Eminent Grijze Reporter